ANKET
Çubuk'ta KİM Kazanacak ?
YAZARLAR
Serap Kankılıç
PİYASALAR
DOLAR
2,2320
EURO
2,8630
IMKB
76.922
HAVA DURUMU
Antalya 17 / 26 °C
Ankara 12 / 21 °C
İstanbul 18 / 25 °C
İzmir 17 / 27 °C
MAİL LİST
BURÇLAR
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunus Emre Lisesi'nin Anadolu Lisesi Olması Kutlandı

Çubuk Yunus Emre Lisesi öğrencilerinden oluşan 60 kişilik Türk Sanat Müziği Korosu, Anadolu Lisesi olmalarını verdikleri konserle kutladı.
12 Mayıs 2010 / 15:35

Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda verilen konsere Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri İdris Karakuş, Abdulbaki Durmaz, Fehmi Alcan, Öğretmenler ve müzik severler veliler katıldı.

Konser Koronun seslendirdiği 'Ben Seni Sevdiğimi'türküsü ile başladı. Daha sonra koro, 'Mican', 'Bir Of Çeksem', 'Hangi Bağın Bağbanısan','Salın da Gel','Bahçe Duvarını Aştım' gibi değişik yörelere ait türküleriyle salon coştu. Koronun söylediği türkülere zaman zaman davetlilerde alkışlarla tempo tuttu.

Konser sonrası konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Durmaz, ilçede kültürel ve sosyal etkinliklerin giderek arttığını söyledi. Durmaz, 'Çocuklarımızın eğitimin yanı sıra bu alanlarda gösterdiği çalışmalar onların hayata hazırlanması açısından çok önemlidir. Bu etkinlik müziği sevdirme yanında, kişilik kazandırma, insancıl değerleri aşılma, topluma karşı duyarlı hale getrime, kendilerini ifade etme ve yaşam becerilerini artırmaktadır. Emeği geçenleri başta okul müdürümüz, müzik öğretmenimiz Suna Özeren'i ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum' diye konuştu.

Okullarının Anadolu Lisesi olmasından dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Okul Müdürü Fehmi Alcan da öğrencilerini okuldaki eğitimlerinden sonra bu tip sosyal etkinliklere yönlendirdiklerini ve sonucunda da böylesi güzel organizasyonlar yaptıklarını söyledi. Alcan, 'Konser için davetiye dağıttığı sırada, düşerek kolunun kırılması bile müzik öğretmenimizi durduramamıştır. Tek kolu ile bu konseri başarı ile tamamlamıştır. Tüm okulumuz adına kendisine teşekkür ediyoruz. Biz öğrencilerimizden ve çok memnunuz, öğretmenlerimiz yardımı ile onların içlerindeki yeteneklerini dışa vurmalarına yardımcı oluyoruz' dedi.

 

1/15
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR