ANKET
Çubuk'ta KİM Kazanacak ?
YAZARLAR
Serap Kankılıç
PİYASALAR
DOLAR
2,2390
EURO
2,8495
IMKB
77.646
HAVA DURUMU
Antalya 13 / 25 °C
Ankara 3 / 17 °C
İstanbul 15 / 19 °C
İzmir 14 / 26 °C
MAİL LİST
BURÇLAR
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pursaklar Çubuk'tan Fakülte İstiyor

Pursaklar Belediyesince, ilçesinin sorunlarının tartışıldığı bir toplantıda Çubuk'ta kurulacak üniversitenin bazı fakültelerinin Pursaklar'a kurulması istendi.
21 Aralık 2010 / 22:48
Pursaklar Belediyesinden yapılan açıklamada, Pursaklar'ın su, elektrik, doğalgaz, ulaşım ve telekomünikasyon ile ilgili sıkıntılarının tespiti ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için yetkili kuruluş temsilcileri ve ilçedeki kurum amirleri ve muhtarları ile Esenboğa Airport Hotel'de toplantı düzenlendiği bildirildi.

Sinop Valiliğine atanan Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, EGO Genel Müdür Yardımcısı Cenap Aşçı, Başkent Elektrik İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Gültekin, Başkent Doğalgaz Altyapı Kontrol Müdürü Mehmet Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Sinan Ünver ve katılımcı kurumların bazı yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarların katıldığının belirtildiği açıklamada, muhtarların öncelikli olarak Saray ve Pursaklar'daki yoğun altyapı çalışmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi ve Pursaklar Belediyesine teşekkürlerini sundukları kaydedildi. Öncelikle taleplerin iletildiği ve sıkıntıların dinlendiği toplantıda, yetkililerin çözüm konusundaki stratejilerini muhtarlarla paylaştıklarına dikkati çekildi.

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Sirkeli doğumlu olduğunu, Pursaklar'ı, Saray'ı, Sirkeli'si ve Altınovası ile saraya çevirmenin kendisinin hayali olduğunu ifade etti.

Yılmaz, şunları kaydetti:

'Pursaklar çok kısa zamanda çok büyük hızla büyüdü. Büyükşehir Belediyesi Ankara'nın kuzeyi olan bu bölgeye, çok büyük yatırımlar yaptı. Altyapı çalışmaları nankördür. Çok külfetli bir iştir ve altyapı çalışması göze hoş görünmez. Ne kadar büyük bir çalışma yaparsanız yerin altında kalır. Ama bu çalışmalar olmadan da hiçbir şey olmaz. Çubuk'a yapılması düşünülen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Pursaklar'ın ekonomisinin canlanmasında büyük katkı sağlayacak. Büyükşehir bu bölgede çok büyük çalışmalar, büyük yatırımlar yapmasaydı, bu bölgede üniversite yapılması düşünülemezdi.'

Pursaklar ve Saray arasındaki keskin kavisleri olan yolun düzenlenerek, yeni sezonda hazır olacağını bildiren Yılmaz, Pursaklar'a hizmet ettikçe mutlu olduklarını ifade etti.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de ilk kaymakamını vali gönderen bir ilçe olduklarını anımsatarak, şunları bildirdi:

'Çubuk bölgesine gelecek olan üniversitenin belki bazı fakülteleri ilçemize yapılacak. Uluslar Arası Polis Koleji Saray bölgesine kurulacak, imam hatip lisesi ve daha birçok okul Saray bölgesine kurulacak. Saray yapılan altyapı, eğitim ve diğer yatırımlarla saraya dönecek. İlçemize yaptıkları büyük altyapı yatırımından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Melik Gökçek'e ve Ankara Büyükşehir Belediyesine, toplantıda ilçemizin problemlerini dinleyen tüm yetkililerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.'
1/15
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR