ANKET
Çubuk'ta KİM Kazanacak ?
YAZARLAR
Serap Kankılıç
PİYASALAR
DOLAR
2,2450
EURO
2,8675
IMKB
76.331
HAVA DURUMU
Antalya 16 / 24 °C
Ankara 6 / 19 °C
İstanbul 17 / 22 °C
İzmir 15 / 26 °C
MAİL LİST
BURÇLAR
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Para mı var ki yapalım!

yerel basın arşiv haberlerinden
30 Ekim 2013 / 04:41
Para mı var ki yapalım!

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden Yerel Medya temsilcileri ile bir araya geldi. Ahmet Yalçın, Şuayip Yaman, Selahattin Keser, Refik Bayram ile , Gökçedere Muhtarı Veli Doğan Cumhuriyet Mah. Muhtarı Sadi Saat'in katıldığı toplantıya, Çubuk Medya sahibi İsmail Özdemir'in çağrılmadığı görüldü. Bu yaklaşım,28 Şubat postmodern darbe döneminin bazı gazetecilere uyguladığı yasakları hatırlattı.
Lokman Özden'in bu ani basın toplantısının asıl amacının; www.cubuksesi.com da 'Haftanın Potu' başlığı ile verdiğimiz, 'G..ne teneke bağlama' konusuna açıklık getirme amacı taşıdığı en başından belli olmuştu.
Lokman Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaptıkları teşkilat görüşmesi ile konuya giriş yaptı. Özetle;
-Doğalgaz abone merkezi Çubuk'ta hizmete açılacak. Çubuk'a 2012 yılında iki yeni köprü yapılacak. Mevcut terminalin olduğu yer kentsel dönüşüm projesi uygulanarak Kültür Merkezi yapılacak. Karagöl yolu sıcak asfaltla kaplanacak.
-Sosyal Hizmetlere devredilen Şefkat Evinin projesi bitti, 2012 yılında yapılacak.
-Kredi Yurtlar Kurumuna devredilen askeri lojmanlar öğrenci yurduna dönüştürülerek hizmete girecek.
-Bülent Arınç ve Salih Kapusuz'dan Esenboğa'ya gelecek Metro'nun Çubuk'a uzatılması konusunda destek istedik.
-Çubuk Merkezinin imar planı bitti. Geçtiğimiz yıl 243 ruhsat verildi. Çubuk'ta bir iskan sorunu var. Bir çok binanın iskanı yok. Biz iskan ruhsatı olmayan binalara asla oturum izni vermeyeceğiz. Kızılca, İkipınar ve Dumlupınar'ın imar planları bitti. Aşağı Çavundur, Sünlü imar planlarını Büyükşehir'e gönderdik. Gökçedere , Ağılcık, Ömercik gibi 8 mahallemizin daha imar planları konusunda çalışmalarımız sürüyor.
-Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesi tamamlandı hizmete açıldı. Personel anlamında sıkıntılarımız var. 9 Branşta eksiğimiz var. Sağlık Bakanlığına, Uzman doktor taleplerimizi ilettik.
-Belediyeyi devraldığımızda 58 milyon TL borcumuz vardı. Çubuk Belediyesi, Esenboğa ve Yukarı Çavundur Belediyesinden Yakıt yardımı almak zorunda kalan bir belediye idi. Çubuk Belediyesinin marketlerden çay alacak parası yoktu. Çubuk Belediyesi karaya değil, zirveye oturmuştu.
-Gelirlerimizin büyük bölümü kesildi. Emlak vergisi ve İller Bankası'ndan gelen payımız var sadece.
-Özkul Karo'ya, Süleyman Haksever, Mustafa Gökmen ve Adem Tuğluca dönemlerinden beri devam eden borçlarımız vardı. Bu borçları faizi ile birlikte, namazlı abdestli hacı efendiye ödemeye devam ediyoruz.
-Esenboğa Belediyesi tarafından daha önce satılan arsalarla ilgili bir hukuki dava vardı, Esenboğa Belediyesi bu davayı kaybetti. 1 milyon TL tutarında ki bu borç; Avukat Mustafa Bilici tarafından Çubuk Belediyesinden haczedildi.
-'Satmadım, sattırmadım' diye övünen eski belediye başkanlarının borçlarını ödüyoruz.
-Sendikaya, önceki başkanlar tarafından ödenmeyen 1 milyon 200 Bin TL borcumuz vardı. Yaptığımız arsa satışları ile bu borcu da ödedik.
-işçilere ödenmeyen 14 ikramiye borcu vardı, bunların 4 ünü ödedik. Personel azaltma yoluna gittik. Hizmet alım ihalesi ile 65 yeni personel aldık.
- 3 Halı saha yaptık, 1 tanesi İl özel idaresi tarafından yapıldı.
Çubuk Sesi internet sitesi sahibi Selahattin Keser araya girerek, 'Sayın başkan, bu halı sahaların ne soyunma odası ne tuvaleti var' dedi. Lokman Özden açıklamalarına devam ederek;
-Evet tam teşekküllü olmadı bu sahalar.
-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'e teşekkür ediyorum. 6 Şeritli yol yaptı. Pis su kanalları yaptı. 23 km asfalt attı. Hanımlar Lokali açtı.
Ve Lokman Özden nihayet basın toplantısının asıl konusuna geçti.
-Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in huzurunda böyle bir konunun açılmasından dolayı çok incindim üzüldüm. Ben pot kırmadım. Sözümün arkasındayım. Bu konuyu o toplantıda açan arkadaş, muhtarlık seçimlerinde adaymış kazanamamış. Yanına üç beş kişiyi alarak benim yanıma gelip mahallenin sorunlarını anlatmaya çalıştığında, halkın oyu ile seçilmiş Muhtarın haklarını koruma amacı ile, 'Muhtarınız nerede? O gelsin' dedim. O da bana, 'bulamıyoruz çalışmıyor' diye şikayette bulundu. Ben de, 'çalışmayana çapraz teneke bağlanır' dedim. Ben sizleri bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek için davet ettim. Bu yaptığım pot kırmak değildir.
Selahattin Keser: Uslüp hatası, halkla iletişim sorunu diyebilir miyiz? Bu uslüp Belediye başkanına yakışıyor mu?
-Bakın Melih başkanla yaptığımız toplantıda, Kemal Küçük, Çubuk Halk Otobüslerinin bir sorununu dile getirdi. Şehir içi duraklardan yolcu alma hakkı verilsin diye. Melih Başkan'da 'bu konu iki ucu pis bir değnek' diye yanıt verdi. Şimdi iki ucu pis değneğin ucunun ne olduğunu hepimiz biliyoruz, Melih Gökçek'te mi pot kırdı?
-Muhtarlar Derneği toplantısında Sadi Saat kardeşimiz, bu konu hakkında 'başkana tepki gösterelim' çağrısı yapmış…
Sadi Saat söze girerek; “Evet ben sözümün arkasındayım. Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çakır ile bu konuyu görüştüm. Muhtarlar Derneği bizim evimiz, ailemiz. Ev içi konuşmaların size böyle iletilmesini şiddetle kınıyorum.” dedi.
Basın toplantısında Lokman Özden coşkuluydu. Sürekli anlatmak istiyordu. “Gelin size ünlü Jakuzimi göstereyim” diyerek, makam odasında Jakuzi değil duş kabin olduğunu vurgulamak istedi.
Selahattin Keser; “Sayın başkan biz jakuzinizi gördük, biliyoruz jakuzi değil duş kabin. Ama keşke biz buraya gelmişken, Büyükşehir Belediyesinin ya da merkezi hükümetin yaptıklarını ya da jakuzinizi değil de, Çubuk Belediye başkanı olarak bizzat yaptığınız bir eseri gösterseydiniz. Bir belediye binası bir kültür merkezi, bir eserinizi görebilseydik keşke!..”
Lokman Özden: “Paramı var ki yapalım.”
Not: Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın basın toplantısında, Lokman Özden'in savunuculuğuna soyunmasını ise; kraldan çok kralcılık olarak değerlendiriyoruz
Magdur
İşci
Cubuk ankara seferi yapan ozel halk otobusleri aksam 22.00dan sonra arac arizasi bahane edilerek zamaninda seferine cikmamaktadir. Sordugumuzda havuzda sistemi var diyorlar. Nedir bu havuz sistemi. Bu konuyada belediye baskani bi el atarsa magduriyetimiz giderilmis olacak.
20 Aralık 2013 Cuma 22:56
1/15
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR