web
statistics web
statistics
  • BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C

Çubuk'ta ki STK'lardan Halep İçin Yardım Kampanyasına Davet

Çubuk'ta ki STK'lardan Halep İçin Yardım Kampanyasına Davet
Çubuk'ta ki STK'lar yardım için toplanan paraları
STK'LAR DAN HALEP İÇİN YARDIM KAMPANYASINA DAVET

MEMURSEN, İHH, TÜRK KIZILAYI ÇUBUK ŞUBELERİNİN ÖNCÜLÜK ETTİĞİ VE ÇUBUK ZİRAAT ODASI, MUHTARLAR DERNEĞİ, ÇUBUK DERNEKLER FEDERASYONU(ÇUDEF) ÇUBUK DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ, YILDIRIM AHALİSİ DERNEĞİ (YIL-DER) İN PAYDAŞ OLDUĞU KAMPANYA VE BASIN AÇIKLAMASINA  DAVET

15 ARALIK 2016

SAAT: 10:30 

YER: ATATÜRK PARKI

Halep’te insanlar katlediliyor. Biz, insanız, oturamayız, oturmayacağız. Ayaktayız. Halep’te medeniyet yok ediliyor. Biz, irfan nesliyiz susamayız, susmayacağız, haykırıştayız. Halep’te vahşi bir soykırıma kalkışılıyor. Biz, iz’an erleriyiz, gözümüzü kapatamayız, kapatmayacağız, direnişteyiz. Halep’te, Arakan’da, Doğu Timor’da mazlumların sessiz çığlıkları arşı titretiyor. Biz, insanlığın merhamet eliyiz, kulaklarımızı kapatamayız, kapatmayacağız, infaktayız. Biz inanıyoruz ki; insanın hakları ve onuru için birlikte, el ele, omuz omuza olursak Halep düşmeyecek. Halep’te kaybeden insanlık olmayacak. Çin’in, Rusya’nın Güvenlik Konseyi’ndeki vetosuna, insanlık olarak, ortak ve kararlı bir duruşla, sivil diplomasiyle nota verirsek Halep’te insanlık kazanacak. İnsanlık, Aylan bebeklere, Ümran bebeklere zalim elinden ölümü yaşatan dünya düzenini hak etmiyor. Rusya, İran ve Çin’in “Esed’in iktidarı sürsün, kim ölürse ölsün” anlayışı, sınırlarımızı ve sinirlerimizi zorluyor. Analarının ölümüne şahitlik eden çocukların gözlerine bakmak istiyorsak, Halep’i kurtarmalıyız. Çocuklarının son nefesine kelime-i şehadetin eşlik etmesi için çırpınan Halep’li anaların acısını ve ağıtlarını bitirmek istiyorsak, Halep’in düşmesine engel olmalıyız. Halep’i kurtaramazsak, Cennette açlık yok hakikatinin idrakiyle bir somun ekmek için ölmeyi talep eden çocukların vebalinden kurtulamayız. Halep’te kardeşlerimizin, bacılarımızın, analarımızın iki seçeneği var; Ya zulüm, ya ölüm. Halep’te insanlar, her tür insani yardıma muhtaçlar. Halep’te çocuklar, bebekler, insanlar açlar, açıktalar İslam âlemi olarak yekvücut olmak zorundayız, buralarda oynanan oyunlar daha önceden de oynanmıştı. Türkiye olarak birlik olup fırsat vermemeliyiz. Yardımlaşma konusunda hassasiyet gösterenlerin kendilerine ve mazlum coğrafyalara ferahlık verdiğini hissedecek.

Suriye'de 6 yıldır insanlık dramı yaşanıyor. Türkiye'yi yardımda dünya şampiyonu haline getiren bu ülkenin kıymetli vatandaşlarına minnettarız Mazlumlara, mağdurlara, muhtaçlara sahip çıkmayan bir ümmette asalet ve izzet aramayın.

 

Turkiye genelinde baslatilan "Halep'te İnsanlik Olmesin"yardim calismasina destek olmak icin 13-23 Aralik'da Belediye Parkindaki standimiza yardimlarinizi bekliyoruz. İrtibat:05065888800-05356816970  Yardım merkezi çubuk belediyesi park içinde kurulu stand da olacaktır. Stand sabah 10:00 da açılacak Akşam 17:00 gibi kapatılacaktır.

Yardım çalışmasında acil ihtiyaç olarak UN Temini amaçlanmıştır. 1 çuval UN bedeli 60 tl dir UN bedeli nakit alınıp UN'un İHH ekiplerince Satın alınması ve böylece mümkün olan en yüksek katkı sağlanması hedeflenmiştir.  Dileyenlerden ayni gıda bağışı , battaniye ve diğer kullanılmamış yardımlarıda kabul edilecek olup . Bu yardımlar Ankara IHH tarafından mümkün olan kısa zamanda Suriye içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.Fakat bu çalışmamızda öncelik UN teminidir. Bölgede acil UN'a ihtiyaç vardır. Bütün enerjimizi UN için harcamamız daha uygun olacaktır.

Allah emeklerimizi zayi etmesin.   Makbuz için gerekli bilgileri de versinler: Makbuzlar standimizda kesilecektir: Makbuz için gerekli bilgiler Adı soyadı ,TC Kimlik numarası ve Telefon numarası

 

kizilay-bayir-bucak-turkmenleri-icin-seferber-oldu.jpg

1
"Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında sayfalarında paylaşamaz. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. ÇUBUK MEDYA, Üye/Üyeler tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin kendi web sayfalarında yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Çubuk Medya, başta yukarıda sayılan hususlar olmak üzere emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder. "
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Çubuk Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Tel: 0 (312) 838 66 99 Pbx Gsm: 0 (506) 971 98 98 | Faks : 0 (312) 838 66 99 Pbx | Haber Scripti: CM Bilişim