web
statistics web
statistics
 • BIST 102.715
 • Altın 223,931
 • Dolar 5,2843
 • Euro 5,9542
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 3 °C

Çubuk'ta Kadına Şiddete Örtbas

Çubuk'ta Kadına Şiddete Örtbas
Çubuk Ak Parti Eski Kadın Kolları Başkanı ve halen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın Özel Kalem Müdiresi olan Meral Kayan’ın erkek kardeşi Fatih Yıldırım eşine sürekli şiddet uygulamaktan göz altına alındı.

Çubuk Ak Parti Eski Kadın Kolları Başkanı ve halen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın Özel Kalem Müdiresi olan Meral Kayan’ın erkek kardeşi Fatih Yıldırım eşine sürekli şiddet uygulamaktan göz altına alındı.


Eşini bıçakla yaralayan ve ateşli silahla öldürmeye de teşebbüste bulunduğu iddia edilen Fatih Yıldırım’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çubuk İlçe Müdürlüğü’nde çalıştığı belirtildi. Yıldırım’ın eşine uyguladığı şiddetten dolayı 13.07.2016 tarihinden itibaren 2 ay evden uzaklaştırma cezası almasına karşın bu karara uymayarak eşine şiddet uygulamaya devam ettiği ve sonrasında eşine bıçakla saldırarak yaraladığından dolayı ceza davaları devam etmektedir. Yine Fatih Yıldırım’ın şiddet uygulamaları sona ermediği tekrar eşine ateşli silah ile öldürmeye teşebbüste bulunduğuna dair iddialar bulunmaktadır.


Yıldırım’ın eşine yaptığı bu şiddet ve saldırılar sonucu çalıştığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çubuk İlçe Müdürlüğü’nde bulunduğu sırada polislerce gözaltına alındığı ve sonrasında Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Özel Kalem Müdüresi Meral Kayan tarafından yapılan siyasi baskı yüzünden kurum üzerinde etkisi ile ilçe müdürüne baskı uyguladığı ve bu baskı yüzünden korkan ilçe Müdürünün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Yıldırım’ın eşine uyguladığı şiddetten dolayı başlatılan tahkikatı işleme almadığı duyulan iddialar arasındadır. İlçe Müdürünün Bakanlıkça acılan tahkikatın 15 günlük süresinin dolmasına rağmen görevden alma işlemi gerçekleştirmemiş olması ve konuya eylemsiz kalınması kamuoyunun dikkatini çekmiştir.

Bizler de kamu adına görev yapan gazeteciler olarak soruyoruz. Mağdur eşe sahip çıkacak olan bir kurumun yani Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın personeli olan kocanın kendi eşine şiddet uyguluyor olmasına ve öldürmeye teşebbüste bulunuyor olmasına kurum hiçbir eylemde bulunmuyorsa bu durum tam bir mizah konusu bir durum değil midir? 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’yı ve konunun ilgisi dolayısı ile Ak Parti Genel Merkezi Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Kadın Kollarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfiye Selva Çam’ı göreve davet ediyoruz.

1
"Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında sayfalarında paylaşamaz. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. ÇUBUK MEDYA, Üye/Üyeler tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin kendi web sayfalarında yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Çubuk Medya, başta yukarıda sayılan hususlar olmak üzere emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder. "
Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Çubuk Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Tel: 0 (312) 838 66 99 Pbx Gsm: 0 (506) 971 98 98 | Faks : 0 (312) 838 66 99 Pbx | Haber Scripti: CM Bilişim