web
statistics web
statistics
 • BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 8 °C

Çubuk'ta Evlere Şenlik Köprü

Çubuk'ta Evlere Şenlik Köprü
Okçular- Hacılar arasındaki (Demirtepe’nin dibindeki) eski Okçular Köprüsü’nün yerine yenisi yapılıyor. Ama eskisiyle alakası yok.

 Şuayip YAMAN

En önemlisi de köprünün konumu ile yol güzergâhı uyuşmuyor.

 

 Eski köprünün ayakları daha geniş, yeni köprü bunun yarısı kadar. Üstelik de kotu yüksek. Sular köprünün yanından yalayarak geçiyor.

 

Yukarı Çavundur ve Hacılar-Okçulardan gelen çaylar köprünün üzerinde bir yerde birleşerek altından akıyor iken şimdilerde kot yüksek olduğu için yanlarından bahçelere akıyor. Bu yüzden bahçelerin köprüye yakın yerleri sular altında. Yarın fazla su geldiğinde bahçeleri yine su basar.

 

Bir köylü, “Eski köprümüz daha iyi idi. Yeni köprünün kotu yüksek. Üstelik temeli de kırık. Yarın çaydan akan su fazlaştığı, yani sel geldiği zaman bu köprü oturur.

 

Biz bu köprüden öyle veya böyle geçeriz. Ama yabancı araçlar köprünün yanından virajı alamaz direk suya uçar. Çünkü köprünün güzergâhı (istikameti)  yanlış yapılmış...

 

Üstelik köprünün ağzı dar. Çok su geldiğinde sular bahçeleri basar..

 

Eski köprünün genişliği 10 m. idi

 

Bu köprünün yanında balık çiftliği olur, pirinç ekilir.”

 

Yine bir köylü Bu köprüden memnun değilim. Eskisi daha kullanışlı idi. Bu masraftan başka bir şey değil. Bolca demir kullanıyorlar. İyi güzel de kullanışlı olmayınca ne yapalım.”

 

13978.jpg

1
"Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında sayfalarında paylaşamaz. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. ÇUBUK MEDYA, Üye/Üyeler tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin kendi web sayfalarında yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Çubuk Medya, başta yukarıda sayılan hususlar olmak üzere emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder. "
Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Çubuk Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Tel: 0 (312) 838 66 99 Pbx Gsm: 0 (506) 971 98 98 | Faks : 0 (312) 838 66 99 Pbx | Haber Scripti: CM Bilişim