web
statistics web
statistics
  • BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C

Büyükşehir Çubuk'a Kadın Danışma Noktası Açıyor

Büyükşehir Çubuk'a Kadın Danışma Noktası Açıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi; Çubuk'ta kadın danışma noktası açarak kadına yönelik şiddetle mücadele edecek.

Ankara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ve Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan, “2017-2020 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı” toplantısında, kadına yönelik şiddetle mücadelede 3 yıllık yol haritası belirlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl Müdürlüğü, AnkaraValiliği, kamu kurumları, STK’lar, belediyeler ve üniversitelerin kadın sorunları uygulama ve araştırma merkezlerinden çok sayıda uzmanın katıldığı toplantıda, Ankara’da 3 yıl boyunca kadına yönelik şiddetle mücadele için yürütülecek faaliyetler görüşülerek son hali verildi. Şubat ayından itibaren başlayacak çalışmalarla, şiddetmağduru kadın ve çocuklara çok daha kapsamlı ve sürdürülebilir destek sağlanması hedefleniyor. 

 

SIĞINMA EVİ KAPASİTELERİ ARTIYOR

Toplantıda belirlenen 2017-2020 İl Eylem Planı doğrultusunda Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalışmalar şöyle:
* Büyükşehir Belediyesi; Ayaş, Kazan, Hasanoğan, Çubuk ve Kalecik’te kadın danışma noktaları açacak. Kadın sığınma evinin kapasitesi artırılacak. Böylelikle Büyükşehir aynı zamanda kadın ticareti mağdurlarına da destek sağlayabilecek. 
* Belediye bünyesinde yayınlanacak genelgeyle, şiddete farkındalık vurgusu yapılacak. 

kadin-siginma-evi-3.jpg
* Parklar, kız öğrenci yurtları ve otobüs durakları daha güvenli hale getirilecek. 
* Engelli kadınların erişimi kolaylaştırılacak. 
* Erkek güvenlik görevlilerine, kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimleri verilecek.
* Şiddetsiz bir toplum için hep beraber çalışmaya, zihniyet dönüşümüne ve dayanışmaya destek vermek isteyenler, hafta içi mesai saatlerinde 0 312 507 24 27 numaralı telefonu arayabilecek.

5885f05518c7731bdce11782.jpg

11 UZMAN DAHA GÖREVE BAŞLADI

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınmaevi, alınan kararları hayata geçirmek amacıyla meslek uzmanı sayısını da artırdı. 11 meslek uzmanı, kadına şiddetle mücadele alanında görevlerine başladı.

1
"Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında sayfalarında paylaşamaz. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. ÇUBUK MEDYA, Üye/Üyeler tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin kendi web sayfalarında yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Çubuk Medya, başta yukarıda sayılan hususlar olmak üzere emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder. "
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Çubuk Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Tel: 0 (312) 838 66 99 Pbx Gsm: 0 (506) 971 98 98 | Faks : 0 (312) 838 66 99 Pbx | Haber Scripti: CM Bilişim